LIPIEC
PIÄ„TEK

Wystawa prac Jerzego Omelczuka

aula budynku MCK, ul. Piłsudskiego 22, 17:00, wstęp wolny, Wystawa prac artysty będzie dostępna w naszym domu kultury do 5 sierpnia b.r.

Jerzy Omelczuk urodziÅ‚ siÄ™ z dzieciÄ™cym porażeniem mózgowym. Malować ustami zaczÄ…Å‚ w wieku kilkunastu lat. W swoim dorobku ma ponad 1 tys. prac. Maluje najczęściej olejnÄ…. SÄ… to pejzaże, portrety, postacie kobiece, zwierzÄ™ta – szczególnie konie. Inspiruje go wszystko, co siÄ™ wokóÅ‚ niego dzieje: ludzie, wydarzenia, przyroda. W obrazach wyraża siebie, swoje myÅ›li, uczucia, wrażenia, przeżycia. StworzyÅ‚ m.in. cykle prezentujÄ…ce postacie Trylogii Henryka Sienkiewicza, wizerunki polskich prezydentów, zabytki Wielkopolski. Po 11 wrzeÅ›nia 2001 r. stworzyÅ‚ 8 obrazów pt. „Tragedia w Nowym Jorku”. Jerzy Omelczuk jest stypendystÄ… i czÅ‚onkiem Åšwiatowego ZwiÄ…zku Artystów MalujÄ…cych Ustami i Nogami, aktywnie wspóÅ‚pracuje z wydawnictwem „Amun”. W roku 2001 otrzymaÅ‚ z rÄ…k Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie "ZasÅ‚użony dziaÅ‚acz kultury".

źródÅ‚o:http://www.gminabojanowo.pl/