Oferta nowych zajęć w MCK!

Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, mÅ‚odzież i dorosÅ‚ych w nowych zajÄ™ciach edukacyjnych i artystycznych. Proponujemy nowe formy zajęć po okiem doÅ›wiadczonych instruktorów. SzczegóÅ‚y w zaÅ‚Ä…czniku!

- „MaÅ‚y Einstein” – nauka wcale nie musi być trudna i nudna, czyli różnorodne formy dziaÅ‚aÅ„ edukacyjnych, przekazane w sposób przystÄ™pny i wesoÅ‚y. Zapisy uczestników od        8 roku życia.

- „Klub podróżnika” – Å›wiat peÅ‚en jest ciekawych miejsc, w których mieszkajÄ… interesujÄ…cy ludzie. PrzygodÄ™ z geografiÄ… można rozpocząć od najmÅ‚odszych lat dlatego oferta skierowana jest do uczestników od 9 roku życia.

- „Sztuka iluzji” – iluzja jest zabawna i pasjonujÄ…ca.  JeÅ›li chcecie stać siÄ™ „duszÄ… towarzystwa” i odkryć w sobie wyjÄ…tkowe talenty artystyczne i ukoÅ„czyliÅ›cie 10 lat ta oferta jest dla specjalnie dla Was.

- „AnglojÄ™zyczne figle-migle” – znajomość jÄ™zyka angielskiego staje siÄ™ obecnie nieodzowna. DziÄ™ki peÅ‚nym zabaw i atrakcji programom dostosowanym dla dzieci można skierować ich zapaÅ‚ na naukÄ™ jÄ™zyka angielskiego. Skutecznym narzÄ™dziem nauki dla dzieci w tym wieku sÄ… piosenki, rymowanki i bajki. Odpowiednio dobrane narzÄ™dzia uczÄ… wÅ‚aÅ›ciwej wymowy oraz, opcjonalnie, podstaw czytania i pisania po angielsku. Zapisy uczestników już od 3 roku życia.

- „Oberki, kujawiaki i walczyki” – taniec ludowy byÅ‚ zarówno formÄ… rozrywki jak        i skrzÄ™tnie kultywowanÄ… tradycjÄ…. Każdy region miaÅ‚ swój charakterystyczny taniec jak choćby kujawiak na Kujawach, mazurek na Mazurach. Pragniemy ożywić tÄ… piÄ™knÄ… tradycjÄ™ zapraszajÄ…c na zajÄ™cia taÅ„ca ludowego dzieci i mÅ‚odzież.

- „RÄ™kodzieÅ‚o artystyczne” – coraz częściej zwracamy siÄ™ do przedmiotów nietuzinkowych, posiadajÄ…cych swoje walory artystyczne. Wiele osób, szczególnie starszych nadal, pasjonuje siÄ™ hafciarstwem, uwielbia robić na drutach, czy też na szydeÅ‚ku. Dla tych wszystkich, którzy kojarzÄ… swoje pasje ze sztukÄ… rÄ™kodzielniczÄ… proponujemy tÄ… ciekawÄ… sekcjÄ™ zajęć w MCK.

- „Veils dance” – wspóÅ‚czesny taniec sceniczny stanowi poÅ‚Ä…czenie tradycyjnych taÅ„ców z domieszkÄ… inspiracji przenikajÄ…cych z taÅ„ców orientalnych z wykorzystaniem takich przedmiotów jak chusty, wachlarze itp.. Konieczne jest wiÄ™c tutaj nie tylko poczucie rytmu, ale także doskonaÅ‚a koordynacja i umiejÄ™tnoÅ›ci synchroniczne. Możesz siÄ™ tego nauczyć zapisujÄ…c siÄ™ na nasze zajÄ™cia. Oferta dla osób od 13 roku życia.

-„KÄ…cik gier planszowych” – wiele gier planszowych ma swoje korzenie gÅ‚Ä™boko        w przeszÅ‚oÅ›ci stanowiÄ…c nie tylko ciekawÄ… rozrywkÄ™, ale również doskonaÅ‚Ä… metodÄ™ rozwijajÄ…cÄ… umiejÄ™tność logicznego myÅ›lenia, dedukcji i planowania strategicznego.  WspóÅ‚czesne gry planszowe sÄ… czÄ™sto osadzone fabularnie w konkretnym czasie i przestrzeni, przez co stajÄ… siÄ™ symulacjami i konkurencjÄ… dla gier komputerowych. JeÅ›li lubisz rywalizacjÄ™ umysÅ‚owÄ… i do tego chcesz siÄ™ dobrze zabawić zapraszamy do naszej sekcji. Oferta dla osób od 7 roku życia.

-„ZajÄ™cia interpretacji teatralnych” – udziaÅ‚ w różnorodnych konkursach i prezentacjach na wyższym poziomie artystycznym wymaga indywidualnego podejÅ›cia             i dostosowania do możliwoÅ›ci, i predyspozycji uczestnika. WychodzÄ…c naprzeciw oczekiwaniom i ambicjom mÅ‚odych artystów proponujemy profesjonalne konsultacje i warsztaty doskonalÄ…ce dykcjÄ™, aranżacjÄ™ i adaptacje sceniczne na najwyższym poziomie. Oferta dla dzieci, mÅ‚odzieży i dorosÅ‚ych.

- „Joga dla poczÄ…tkujÄ…cych” - Joga jest jednÄ… z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnÄ™trznego rozwoju kultywowanÄ… przez czÅ‚owieka. SÅ‚owo joga ma wiele znaczeÅ„, pierwszym jest ujarzmienie, rozumiane jako opanowanie wÅ‚asnego ciaÅ‚a i umysÅ‚u, drugÄ… jest dążenie do samodyscypliny, trzecia to pogÅ‚Ä™bienie zdolnoÅ›ci koncentracji i wyciszenia rozbieganego umysÅ‚u. Oferta skierowana jest do uczestników od 18 roku życia.

- „Taniec brzucha” - Taniec brzucha jest taÅ„cem orientalnym popularnym na Bliskim Wschodzie i w Afryce PóÅ‚nocnej. Naucz siÄ™ jak ruszać biodrami, brzuchem, biustem i rÄ™kami na zajÄ™ciach w naszym domu kultury. Oferta dla osób od 18 roku życia.