Strona główna Instrukcja obsługi
Instrukcja obsługi PDF Drukuj

Witryna Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie składa się z następujących elementów:
- nagłówka,
- menu przedmiotowego,
- pola statystyki odwiedzin,
- pola wyszukiwarki,
- pola publikacji treści.

Nagłówek
W górnej części nagłówka znajdują się elementy graficzne:
logo Biuletynu (znak graficzny) – jest odnośnikiem do strony głównej BIP, prowadzonej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,
logo MCK – jest odnośnikiem do portalu informacyjnego Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie.

W środkowej części nagłówka znajduje się menu z odnośnikami do:
- strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej MCK w Lipnie,
- mapy Biuletynu przedstawiającej całą zawartość Biuletynu w formie struktury drzewiastej,
- danych teleadresowych redakcji Biuletynu,
- modułu przeszukującego Biuletyn,
- rejestru zmian, który przedstawia posortowaną w/g daty listę modyfikacji treści informacji publicznych udostępnionych w Biuletynie,
- instrukcji obsługi.

W dolnej części nagłówka po lewej stronie znajduję się ścieżka powrotu

Menu przedmiotowe
Znajduje się w lewej części Biuletynu i zawiera odnośniki do udostępnionych informacji.

Pole statystyki odwiedzin
Znajduje się w lewej części Biuletynu. Moduł informujący nas ile odwiedzin Biuletynu miało miejsce w dniu dzisiejszym oraz ogółem.

Pole wyszukiwarki
Znajduje się w lewej części Biuletynu. Służy do wyszukiwania określonego wyrazu lub frazy w zawartości całego Biuletynu. Po kliknięciu w polu opisanym „Szukaj...” możemy rozpocząć wpisywanie, które kończymy wciskając klawisz ENTER. Wynik poszukiwań zostanie umieszczony w polu publikacji treści w postaci listy.

Pole publikacji treści
Znajduje się w środkowej część witryny Biuletynu i wyświetla treść udostępnionych informacji oraz dane o redaktorze udostępniającym, dacie udostępnienia, dacie ostatniej modyfikacji a także ilości odsłon. Jeśli informacja zawiera załącznik do pobrania to znajdziemy go na końcu pola pod wytłuszczonym napisem Załączniki.

Udostępnił Krzysztof Kowalewski
środa, 25 maja 2011 00:46