pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

DZIECI WRAZ Z OPIEKUNAMI ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ PROJEKCJĘ SPEKTAKLU „DOROSŁO” ORAZ SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ


28 czerwca 2022 r. 01:09
DZIECI WRAZ Z OPIEKUNAMI ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ PROJEKCJĘ SPEKTAKLU „DOROSŁO” ORAZ SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ

6.07.2022 (środa) godz. 13.30, AULA MCK,  Familijny Klub Filmowy (40 minut spektakl + spotkanie z gościem), wstęp wolny

Dorosło to „detektywistyczna” opowieść dla dzieci o przemijaniu. Rodzeństwo – Julka, Asia i Adaś, znajduje w domu tajemniczą, czarno-białą fotografię, z której uśmiecha się do nich zagadkowo półtoraroczne dziecko. Kim ono jest, jak ma na imię, czy może to ktoś z nich? Rodzeństwo rozpoczyna wspaniałą zabawę w śledztwo, próbując rozwikłać zagadkę: kim jest dziecko ze zdjęcia, jaka była jego historia i co się z nim stało, kiedy dorosło?

Ta pełna humoru sztuka jest w swej istocie mini-traktatem filozoficznym, który podąża za myślą kilkuletniego dziecka, próbującego zrozumieć, co to właściwie oznacza „dorosnąć”, co dzieje się z dzieckiem w czasie dorastania, czy kiedy dziecko dorośnie, to nadal jest, czy już go nie ma? Jaką rolę w naszym życiu odgrywa czas i co to może znaczyć, że czas „ucieka”? A może można go dogonić, albo zatrzymać?

Spektakl rekomendowany dla widzów od lat 5.

O ZAPRSZONYM GOŚCIU:

Julia Szmyt – reżyserka, aktorka, coach. Absolwentka reżyserii w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka Podyplomowego Studium Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji i w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendystka Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Jako aktorka i reżyserka realizuje przedsięwzięcia artystyczne z dziedziny teatru, happeningu i filmu skierowane do widzów dorosłych i dzieci.