pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

Familijny Klub Filmowy „Filmiś” zaprasza na „Mirai” - film animowany nominowany do Oscara Kino Nawojka 3.10.2020 r. godz. 15.30. Po seansie psychoedukacyjne warsztaty kreatywne dla dzieci.


24 września 2020 r. 10:51
Familijny Klub Filmowy „Filmiś” zaprasza na „Mirai” - film animowany nominowany do Oscara  Kino Nawojka 3.10.2020 r. godz. 15.30. Po seansie psychoedukacyjne warsztaty kreatywne dla dzieci.

Informacje o filmie: „Mirai” Japonia 2018, 100 minut
reż. Mamoru Hosoda

dubbing
wiek: 6+

Pierwszy japoński film anime, który miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. To obraz na wskroś japoński i jednocześnie bardzo uniwersalny w wyrazie.

„Mirai” to wyjątkowa opowieść o podróżach w czasie, które mają moc uzdrawiania relacji w rodzinie. Kun nie radzi sobie z zazdrością po pojawieniu się w domu młodszej siostry. Wbrew oczekiwaniom rodziców nie darzy małej Mirai miłością i nie kryje swojej frustracji. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Daje to początek niezwykłej przygodzie, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Obserwuje dziadka, którego pasją były motocykle, mamę, która zupełnie tak jak on nie lubiła podporządkowywać się woli dorosłych oraz swoją nastoletnią siostrę. Czy te spotkania pozwolą Kunowi nauczyć się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych?

Film został entuzjastycznie przyjęty przez recenzentów na całym świecie. O walorach Mirai świadczą nominacje do Złotych Globów oraz do Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego w 2019 roku. Japońska animacja Mamoru Hosody to historia buntu, miłości i mądrości, którą mogą czerpać od siebie pokolenia. Dla wszystkich, którzy nie spodziewają się, że własna rodzina może zaskoczyć najbardziej.

Zwiastun i recenzja: https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2019/01/31/mirai-animacja-recenzja/