pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

MCK zaprasza szkoły do udziału w wydarzeniu Wędrujące Ale Kino! (wersja online)


6 października 2021 r. 10:40
MCK zaprasza szkoły do udziału w wydarzeniu Wędrujące Ale Kino! (wersja online)

MCK zaprasza szkoły podstawowe z Lipna i okolic do udziału w bezpłatnym wydarzeniu online: tegoroczna odsłona festiwalu „Wędrujące Ale Kino!” już 18 i 22 października!

Kolejna edycja festiwalu filmowego „Wędrujące Ale Kino!” odbędzie się 18 i 22 października. Inicjatywa skierowana jest do młodych entuzjastów dobrego kina z mniejszych miejscowości, którzy ze względu na miejsce zamieszkania bywają wykluczeni z uczestnictwa w dużych wydarzeniach kulturalnych.

Program wydarzenia składa się z sześciu starannie wyselekcjonowanych, pełnometrażowych produkcji, które zdobyły uznanie szerokiej publiczności w trakcie ubiegłorocznej edycji festiwalu Ale Kino!. Wśród nich można znaleźć wartościowe propozycje zarówno dla najmłodszych („ELLA BELLA BINGO”, uhonorowana nagrodą publiczności za najlepszy film festiwalu Kino Dzieci 2020), jak i nieco starszych widzów („MÓJ BRAT ŚCIGA DINOZAURY”, który zdobył m.in. prestiżową statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej). Zróżnicowana tematyka repertuarowych filmów dotyka kwestii bliskich młodemu odbiorcy: godzenia się z chorobą bliskiej osoby („SALON ROMY”), siły siostrzeńskiego wsparcia („SIOSTRY. LATO NASZYCH SUPERMOCY”) czy próby naprawienia rodzinnych więzi („SZCZĘŚCIARA”). Więcej informacji o seansach online oraz filmy edukacyjne i materiały dodatkowe można znaleźć na stronie http://wedrujace.alekino.com/

Festiwal Wędrujące Ale Kino! będzie miał miejsce w Białowieży, Chełmku, Cieplewie, Czarnkowie, Gołdapi, Hajnówce, Lipnie, Pacanowie, Rydułtowach oraz Zbąszyniu. Z uwagi na niepewną sytuację pandemiczną i dbałość o bezpieczeństwo oglądających festiwal po raz kolejny odbędzie się w trybie online. Zgłoszenia ze szkół przyjmuje lokalna koordynatorka festiwalu w Lipnie, Monika Głowacka, pod numerem tel. 606 760 242.