pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

z okazji ferii sekcja "Filmiś" zaprasza dzieci od 6 roku życia do auli MCK na film "Jak ocalić smoka"


4 stycznia 2022 r. 10:04
z okazji ferii sekcja

Z okazji ferii sekcja „Filmiś” zaprasza dzieci od 6 roku życia do auli MCK na film „Jak ocalić smoka” (wstęp bezpłatny po dokonaniu zapisu na wybrany termin: 18 lub 25 stycznia 2022r. godz.10:30)

Kategoria wiekowa: 6+

Kraj i rok produkcji: Norwegia/Holandia/Czechy 2020

Czas trwania: 82 minuty

Ze względu na reżim sanitarny obowiązują zapisy pod numerem tel. 606 760 242

Po seansie warsztat tworzenia smoków - marionetek

Opis filmu

Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Chłopiec Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu?

W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?

Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci niesie silny przekaz o potrzebie wspólnoty. Bohaterowie razem odkryją, że przyjaźń, poświęcenie i odwaga zacierają dzielące różnice oraz łączą tylko pozornie odległe światy.