Rozstrzygnięcie konkursu
W konkursie wzięło udział 14 uczestników, którzy nadesłali 60zdjęć.
Jury w składzie:
przewodniczący - Tomasz Karasiewicz
członek – Krzysztof Wiśniewski, Zbigniew Lewandowski
sekretarz – Dagmara Kurto
wyłoniło zwycięzców konkursu fotograficznego "Moje Wakacje"
W klimacie klubokawiarni „Bakalarka” Katarzyna Malinowska, Natalia i Anna Sawickie, przy akompaniamencie Arkadiusza Świerskiego przedstawią „Uwierzyć w miłość jeszcze raz”.Jest to krótka historia trzech dziewczyn, które rozmawiają felietonami z książki "Zabawy poufne" Agnieszki Osieckiej, śpiewają także piosenki autorstwa poetki: "Gaj", "Dookoła noc się stała", "I love you cię", "Tango Tandresse","Serdeczny mój", "Nie zabijaj mnie powoli" i "Wielka woda". "Uwierzmy w miłość jeszcze raz" to opowieść, w której ukazane są różne oblicza miłości. Tematem rozmowy jest miłość - spełniona, ale także nieszczęśliwa. Problemy opisane są z humorem, a chwilami nawet z ironią, ponieważbohaterki wiedzą, że w życiu nie ma czasu na smutki i czasami warto po prostu oszaleć...Ten niecodzienny, kawiarniany spektakl wyreżyserowała Natalia Sawicka.
Zapraszamy na premierę 2 października 2009r w Bakalarce już w piątek o godzinie 19:00 – wstęp wolny.
Wakacje pożegnaliśmy koncertowo, ale powrót do szkoły to nie koniec imprez w naszym mieście. Szczególnie bogata w ofertę rozrywkową była sobota 12 września. Z inicjatywy instruktora tańca w MCK-u Kamila Kostrzewskiego stworzona została impreza zatytułowana „Let's dance”. Widzowie zgromadzeni w kinie Nawojka mogli oglądać popisy taneczne grup Bad Company, Top Freak Crew, Lil King's oraz wielu solistów. Duża ilość osób z tanecznym talentem to możność porównania umiejętności w tanecznym konteście. Triumfatorem tej części imprezy został Marek Maciejewski, który udziela się w naszym MCK-u. Oprawę muzyczną zapewniła grupa Feel Like Jumping, oraz DJ Finger. Wspólna zabawa trwała do późnego wieczoru.
22 września 2009 r. Klub Seniora „Nawojka”świętował 40-lecie swojej działalności. Do Miejskiego Centrum Kulturalnego przybyło wielu gości: władze miasta, księża Prałaci oraz przedstawiciele z zaprzyjaźnionych klubów (Włocławka, Czernikowa, Raciążka). Życzenia dla naszych seniorów przekazał Pan Burmistrz, Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej, przewodniczący Klubów, przedstawiciele firm oraz Miejskie Centrum Kulturalne.
18 września, już po raz 3 na boisku Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbyła się coroczna impreza - DZIEŃ LATAWCA. Wzięły w niej udział dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów z Lipna oraz Wichowa. Ze względu na małą liczbę konstrukcji skrzynkowych jury oceniało w kategorii połączonej:latawce płaskie i skrzynkowe. Do konkursu zgłosiło się 23 osoby (z 17 drużyn) ze szkół podstawowych, 15 uczniów gimnazjum (tworząc 12 grup).
Miejskie Centrum Kulturakne przypomina, iż 18 września 2009r upływa termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny "MOJE WAKACJE". Szczegółowe informacje na naszej stronie w zakładce "Konkursy".
ZAPRASZAMY !!!
„PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ”
Ślub, przyjęcie, studniówka, wydarzenia niepowtarzalne i wyjątkowe w życiu każdego z nas. Do tej pory oglądane w domowym zaciszu na ekranie telewizora. A może zrobić to wspólnie i zaprosić rodzinę, przyjaciół lub znajomych do obejrzenia tych chwil na srebrnym ekranie?
Kino NAWOJKA udostępni salę projekcyjną oraz stylową kawiarenkę na zorganizowanie takiej imprezy. Szczegóły pod nr tel. 693 618 812 lub w sekretariacie MCK.
W poniedziałek 31 sierpnia po trzech latach przerwy reaktywowany Zespół X-ero zagrał na scenie lipnowskiego kina „Nawojka”. Skład zespołu od tamtego czasu uległ jednak zmianie, do kapeli dołączył nowy basista Adam Kłonowski, obecnie x-ero to: Miłosz Makowski – wokalista, Kamil Gadomski – instrumenty klawiszowe, Piotr Ufniarz – gitara elektryczna, Adam Kłonowski – bas, Marcin Grzędzicki - perkusja. Więcej informacji o koncertach jak i samym zespole znajdziecie państwo na ich oficjalnej stronie: X - ero.
1 września 1939 roku to tragiczna data w historii Polski. O godz. 4.45 pancernik Schleswig-Holstein rozpoczął ostrzał polskiej placówki na Westerplatte. Polska załoga broni się dzielnie, choć obrońcy atakowani są z morza,lądu i powietrza. Cały naród podziwia obrońców Westerplatte, symbolu całego naszego narodu. Niemcom czoła stawiają bohaterscy obrońcy poczty w Gdańsku.
Chociaż mniej liczni i gorzej uzbrojeni, dają odpór kolejnym wrogim szturmom. Tak nastała wojna, czas zniszczenia i śmierci. Na polskie miasta spadły bomby. Jednak żołnierz polski pomimo ogromnej przewagi wojsk hitlerowskich nie poddał się bez walki. Armia niemiecka miała dwukrotną przewagę liczebną i jeszcze większą przewagę materiałową. Mając takie atuty, hitlerowcy liczyli, że zakończą wojnę w 10-14 dni. W istocie wojna trwała 5 tygodni. Podobnie w 5 tygodni III Rzesza podbiła Francję, wspieraną przez armię brytyjską, wcześniej Holandię (w cztery dni) oraz Belgię, a Jugosławię Niemcy zajęli w 10 dni. Te pięć tygodni świadczy to o wyjątkowym heroizmie żołnierzy Wojska Polskiego i ludności cywilnej. Potem nastał czas okupacji. Wydaje się, że jest to bardzo odległy czas, tym bardziej że żyje coraz mniej osób, które wojnę pamiętają. Dlatego też siedemdziesiąta rocznica wybuchu II wojny światowej stanowi wyjątkową okazją do wspomnień i refleksji.
W dniu 31 sierpnia 2009 roku podczas uroczystych obchodów Dnia Solidarności i Wolności , można było oglądać wystawę ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej „WYBORY CZERWCOWE 1989 R. BYDGOSZCZ-TORUŃ-WŁOCŁAWEK.
Wernisaż potrwa do 9 września w sali głównej Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie.
Dzień Solidarności i Wolności obchodzony jest co roku 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych podpisanych w Gdańsku. Święto to zostało ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej..
W tym to właśnie roku narodził się, ruch społeczny, który wkrótce przeistoczył się w 10-milionową "Solidarność". Powstanie „Solidarności” było impulsem do przemian systemowych, które w ostateczności doprowadziły do upadku PRL i innych dyktatur z Bloku wschodniego, odzyskania suwerenności przez Polskę i powstania III Rzeczypospolitej. Udział w tym procesie miała też elekcja papieża Jana Pawła II, pierwszego z Polski, jego nauki, autorytet, wpływ i pielgrzymki do kraju.
Jan Paweł II powiedział o "Solidarności: otworzyła bramy wolności w krajach zniewolonych systemem totalitarnym, zburzyła mur berliński i przyczyniła się do zjednoczenia Europy rozdzielonej od czasów drugiej wojny światowej na dwa bloki. Nie wolno nam tego nigdy zatrzeć w naszej pamięci". Zblakły kolory na fotografiach z tamtych czasów, ale głoszenie, że jej dziedzictwo zostało zmarnowane, jest podłością. Nie chcemy okadzania pomników. Chcemy przypomnieć tamte ideały i zrozumieć, czym była, czym jest, nasza Solidarność.
Lubisz tańczyć? Taniec to Twoja pasja? A może dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z tańcem? To świetnie trafiłeś!!!
MCK serdecznie zaprasza na zajęcia taneczne w stylach: DISCO DANCE, HIP HOP, NEW STYLE!!!
Podział na grupy wiekowe oraz zróżnicowanie zaawansowania.
W programie zajęcia dla dzieci od lat 4 i młodzieży w każdym wieku!
Zajęcia zaczynają się już 8 września 2009 r, tak więc nie zwlekaj i zapisz się!!!
Zapisy i więcej informacji: Marika Powietrzyńska Tel. 694 230 032 lub w sekretariacie MCK.
MCK pragnie zaprosić wszystkie zainteresowane Panie na powakacyjne zajęcia AEROBIC DANCE!!!
Zapisy i więcej informacji : Marika Powietrzyńska, Tel. 694 230 032 lub w sekretariacie MCK.
W dniu 12 września 2009 o godz. 12.00 w Lipnowskim Kinie Nawojka odbędzie się Casting dla wszystkich osób, które chcą dołączyć do naszej grupy teatralnej. Poszukujemy przede wszystkim osób chętnych, odważnych i lubiących grać. Nie mających tremy i oporów przed publicznymi wystąpieniami.
"Nie mów, że nie masz talentu, bo każdy jakiś ma. Nie wmawiaj sobie, że się do tego nie nadajesz, bo nie wiesz tego, póki nie spróbujesz. Pozwól więc nam to sprawdzić. Przyjdź i spróbuj swoich sił w teatrze. Jeśli chcesz się wykazać to właśnie masz okazję. Namów znajomych, przyjaciół i przyjdź. Nie zmarnuj swojej szansy."
Zapraszamy!!!
Drodzy uczestnicy!
Miejskie Centrum Kulturalne organizuje już po raz trzeci konkurs „Dzień Latawca”.
„Dzień Latawca” jest imprezą sportowo rekreacyjną, podczas której odbywa się konkurs latawców.
Zachęcamy Was do wykorzystania zdobytej wiedzy do skonstruowania latawców, a tym samym do zgłębiania tajników lotnictwa i zasad aerodynamiki. Mamy nadzieję, że podczas pracy będziecie rozwijać swoje zainteresowania, a może zaczniecie nową przygodę z lotnictwem. Życzymy wielu pomysłów i radości podczas pracy nad latawcami.
Wycieczka w Bieszczady 22-27 sierpnia 2009
W tych dniach MCK zorganizowało wycieczkę w Bieszczady i do Słowacji w której uczestniczyły dzieci i młodzież aktywnie uczestniczące w imprezach i uroczystościach miejskich. Wycieczka była formą nagrody. Zwiedziliśmy piękne bieszczadzkie szlaki i miasteczka, odwiedziliśmy: Sanok, Baranów, Solinę , Komańczę, Sandomierz, Kazimierz i inne urocze miejsca, zdobyliśmy Połoninę Wetlińską. Zwiedziliśmy – muzeum w Sanoku, galerię Zdzisława Beksińskiego, wystawę miniaturowych cerkwi, Skansen, pływaliśmy po zalewie solińskim.