pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

Dyskusyjny Klub Filmowy „SE(A)NS”

Czy oferta komercyjna multipleksów w dużych miastach zaspokaja Państwa potrzeby i oczekiwania? Czy  w ogóle znajdują Państwo czas, by jeździć do Torunia lub Włocławka? A może zaangażowanie w pracę i obowiązki domowe sprawia, że nie mają Państwo czasu, by uczestniczyć w jakiejś idei nie dla innych, lecz dla siebie, dla osobistego rozwoju i przyjemności? Serdecznie zapraszamy na spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie pozyskuje środki na działalność Kina Nawojka w zakresie edukacji filmowej. Dzięki wsparciu finansowemu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej udaje nam się zapewniać mieszkańcom dostęp do kultury wizualnej, która nie przynosi instytucji korzyści materialnych, lecz trafia w potrzeby osób wykształconych i spragnionych intelektualnej sztuki filmowej. DKF „Se(a)ns”działa od 15.04.2013r. i jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Od tej chwili wśród naszych gości były najbardziej cenione postacie polskiej kinematografii, m.in. Piotr Głowacki, Anna Nehrebecka, Artur Barciś, Małgorzata Szumowska, Adam Woronowicz, Joanna Kulig, Maja Komorowska, Grażyna Błęcka-Kolska.

DKF, jak sama nazwa wskazuje, to nie tylko pokazy filmowe, to również prelekcje i rozmowy, które towarzyszą projekcjom. Po seansie filmowym odbywają się spotkania, na których można dzielić się swoimi wrażeniami, opiniami i spotykać z ciekawymi gośćmi.

 W Dyskusyjnym Klubie Filmowym nie chodzi o ściganie nowości filmowych, ale o utworzenie wspólnoty pasjonatów kina oraz ludzi, którzy mają ochotę obejrzeć ciekawy film w miłej, kameralnej atmosferze. Nie wszyscy muszą być „stworzeni” do publicznego zabierania głosu, do werbalizowania swoich wewnętrznych przeżyć po obejrzanej projekcji. Można też po prostu wzbogacić spotkanie po seansie swoją obecnością, poznać opinie innych oraz ciekawostki dotyczące filmu.

W Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Lipnie prezentujemy różnorodne filmy, również te  niedostępne lub rzadko spotykane w multipleksach. Podczas dyskusji poruszamy trudne tematy, nie boimy się dotykać sfer tabu, z którymi konfrontują nas reżyserzy – działalność rozpoczęliśmy od cyklu „Trudne tematy w polskim kinie”. Wchodzimy w świat filmowych emocji i dajemy się ponieść magii kina. Zakładamy, że film jest punktem wyjścia do spotkania człowieka z człowiekiem, a nie z komputerową myszką, dlatego wygodną kanapę domowego zacisza zamieniamy na kameralną salę kinową. Staramy się oglądać filmy nietuzinkowe, doceniane i nagradzane na festiwalach. 

Więcej informacji można uzyskać u koorydnatorki i prelegentki, Moniki Głowackiej, pod numerem telefonu: 606 760 242