pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

DKF ZAPRASZA W PIĄTEK 19.04.2024r. NA FILM „BIAŁA ODWAGA” ORAZ SPOTKANIE Z AKTOREM ADAMEM WORONOWICZEM


9 kwietnia 2024 r. 12:58
DKF ZAPRASZA W PIĄTEK 19.04.2024r. NA FILM „BIAŁA ODWAGA” ORAZ SPOTKANIE Z AKTOREM ADAMEM WORONOWICZEM

Gotowi na historię o wielkiej miłości, braterskim sporze i wojennych dziejach Podhala? A na spotkanie z aktorem, który roztacza wokół siebie pozytywną energię? Przyjdźcie do kina na spotkanie z Adamem Woronowiczem, by porozmawiać o aktorstwie i życiowych wyzwaniach, a dopiero później relaksujcie się w domowym zaciszu.

 „Biała odwaga” to miłość, zdrada i poświęcenie w historii dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji.

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=z_h7xws24ag

Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.

Zapraszamy na film z zapierającymi dech w piersiach zdjęciami tatrzańskich krajobrazów, starannie przygotowaną scenografią i znakomitymi kreacjami aktorskimi. Czy reżyserowi udało się stworzyć gorącą od emocji, ponadczasową, uniwersalną opowieść? Idealny film na spotkanie DKF-u!