pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

Repertuar kinowy

DKF zaprasza na film

DKF zaprasza na film "Historia Marii" oraz spotkanie z dr Hanną Rudomską

„Historia Marii” to oparty na faktach poruszający filmowy portret niesłyszącej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku. Dziewczynka nie potrafi komunikować się ze światem i trafia do Larnay Institute – placówki edukacyjnej, gdzie zakonnice opiekują się niesłyszącymi osobami. Tak rozpoczyna się niezwykła przyjaźń i wyjątkowa relacja Marie z Siostrą Małgorzatą, która od początku widzi w niej ogromny potencjał i zmienia dziewczynkę nie do poznania. Po seansie spotkanie z dr Hanną Rudomską, nauczycielem dzieci i młodzieży głuchoniewidomej w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille'a w Bydgoszczy Serdecznie zapraszamy! Zwiastun i recenzja filmu tutaj głuchoniewidomej w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci I Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille'a w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy!

DKF zaprasza na film

DKF zaprasza na film "Wszystko na sprzedaż" oraz spotkanie z aktorką Małgorzatą Potocką

DKF zaprasza 24.01.2018 r. : „WSZYSTKO NA SPRZEDAŻ” (film z 1968 roku po rekonstrukcji cyfrowej) oraz spotkanie z aktorką MAŁGORZATĄ POTOCKĄ W środę 24 stycznia o godz. 17 w lipnowskim Kinie Nawojka pokażemy zainspirowany śmiercią Zbyszka Cybulskiego, najbardziej osobisty film Andrzeja Wajdy. Jest to jedno z najciekawszych dzieł autotematycznych w historii europejskiego kina z plejadą polskich gwiazd: Elżbietą Czyżewską, Danielem Olbrychskim, Beatą Tyszkiewicz, Andrzejem Łapickim. Obraz skonstruowany został wokół motywu poszukiwań zaginionego bez wieści aktora, który nie zjawił się na planie. Zaczynają się poszukiwania, w których udział biorą jego bliscy - żona Elżbieta, Beata, dawna miłość a obecna żona reżysera oraz podziwiający go młody aktor Daniel. Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorką, reżyserką i producentką filmową Małgorzatą Potocką, która na plan filmu Wajdy trafiła jako piętnastolatka. Jak wspomina wybitne osoby ze świata kina, które spotykała w życiu zawodowym i prywatnym? Jak dziś czuje się jako aktorka? Zapraszamy na niezwykły film i wyjątkową rozmowę! Zwiastun filmu https://www.youtube.com/watch?v=bVHQRcQbi2k

DKF zaprasza na film oraz spotkanie ze słynnym podróżnikiem i kajakarzem Aleksandrem Dobą

DKF zaprasza na film oraz spotkanie ze słynnym podróżnikiem i kajakarzem Aleksandrem Dobą

W niedzielę 29. października o godz. 15 w lipnowskim Kinie Nawojka, przed spotkaniem z tytułowym bohaterem, pokażemy film „HAPPY OLO. Pogodna Ballada o Olku Dobie”. Jest to niezwykle optymistyczny sześćdziesięciominutowy dokument utrzymany w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników – Aleksandrze Dobie. Przez swój pozytywny i nieco odrealniony charakter, adresowany jest do widza w każdym wieku. Niepowtarzalna gratka dla wszystkich, którzy wierzą w sens marzeń i chcą poznać niezwykłego człowieka, który jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada swoje historie w trakcie podróży, której celem jest transport kajaka przez pełne uroku krajobrazy Polski.

W piątek 24 listopada DKF zaprasza na film  oraz spotkanie z malarką Jolantą Zaniewską

W piątek 24 listopada DKF zaprasza na film oraz spotkanie z malarką Jolantą Zaniewską

„Maudie” to wzruszająca opowieść oparta na życiu ludowej malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia związku pomiędzy samotnikiem (Ethan Hawke), a kruchą, ale pełną energii kobietą (Sally Hawkins), która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy. Czuła opowieść, w której zakochała się publiczność i krytycy na całym świecie, a z 11. edycji Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym film wrócił jako zwycięzca, otrzymując Nagrodę Publiczności! W rolach głównych rewelacyjna Sally Hawkins („Sally Hawkins pewną kandydatką do Oscara”- The Wrap) i Ethan Hawke („Jedna z najlepszych ról Ethana Hawke'a.” - Interview Magazine).