pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

DKF zaprasza na film oraz spotkanie ze słynnym podróżnikiem i kajakarzem Aleksandrem Dobą

W niedzielę 29. października o godz. 15 w lipnowskim Kinie Nawojka, przed spotkaniem z tytułowym bohaterem, pokażemy film „HAPPY OLO. Pogodna Ballada o Olku Dobie”. Jest to niezwykle optymistyczny sześćdziesięciominutowy dokument utrzymany w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników – Aleksandrze Dobie. Przez swój pozytywny i nieco odrealniony charakter, adresowany jest do widza w każdym wieku. Niepowtarzalna gratka dla wszystkich, którzy wierzą w sens marzeń i chcą poznać niezwykłego człowieka, który jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile własnych mięśni.

Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada swoje historie w trakcie podróży, której celem jest transport kajaka przez pełne uroku krajobrazy Polski.

Opowieściom tym towarzyszą szalone fragmenty filmów z jego wypraw transatlantyckich, animacje ilustrujące przygody przeplatane piosenkami.

Zabawy konwencją oraz wyimaginowane postaci pojawiające się na drodze ukazują młodzieńczą naturę Olka, pomimo skończonych siedemdziesięciu lat.