pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

KinoSzkoła

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i nauczycieli, lipnowskie Kino Nawojka realizuje Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej o nazwie „KINOSZKOŁA”. Corocznie w ramach programu odbywają się w Kinie Nawojka projekcje filmowe. Oprócz szkół lipnowskich w zajęciach uczestniczą inne grupy, np. z Maliszewa, Chrostkowa, Trzebiegoszcza, Kikoła, Radomic czy Karnkowa.

  „KinoSzkoła” to nagrodzona przez POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ POZASZKOLNA FORMA EDUKACJI dla uczniów. Projekt jest  propozycją zajęć edukacyjnych, wykorzystujących film w praktyce wychowawczej. Uczniowie  przychodzą do kina z nauczycielami, biorą udział w trzydziestominutowej prelekcji oraz seansie, a na lekcjach wychowawczych lub innych przedmiotach uczestniczą w zajęciach zainspirowanych zagadnieniami poruszonymi w filmie. Po spotkaniach w ramach cyklu społeczno-profilaktycznego pod nazwą „FILMOWE DROGOWSKAZY” nauczyciele otrzymują profesjonalne materiały dydaktyczne.

Edukacja filmowa to możliwość zapoznania uczniów z mądrym, wartościowym kinem w atrakcyjnej formie.

Kontakt i zapisy u koordynatorki oraz prelegentki programu KinoSzkoła w Lipnie, Moniki Głowackiej, pod numerem telefonu: 606 760 242