pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

Familijny Klub Filmowy "Filmiś" zaprasza dzieci na film "Pettson i Findus..."


3 września 2020 r. 12:02
Familijny Klub Filmowy

Familijny Klub Filmowy "Filmiś" zaprasza w sobotę 19 września dzieci wraz z opiekunami na wesołą opowieść o pewnym niezwykłym kocie! O godz. 15.30 widzimy się w kinie na prelekcji i filmie. Do zobaczenia!

Zwiastun na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=AmMdoCPod74
Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody!
Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. Ten uroczy obraz więzi człowieka ze zwierzęciem został zrealizowany w mieszanej technice – to film aktorski z elementami animacji.