pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

Lipnowski DKF Se(a)ns zaprasza w piątek 30.04.2021 r. o godz. 18 na film "Babyteeth"(online)


22 kwietnia 2021 r. 09:45
Lipnowski DKF Se(a)ns zaprasza w piątek 30.04.2021 r. o godz. 18 na film

Niestety, kina jeszcze zamknięte. A co na lipnowskim DKF-ie  online 30 kwietnia? „Babyteeth” - poruszająca historia, której długo nie można zapomnieć!

Szesnastoletnia Millie, jak wiele nastolatek, marzy o przygodzie, miłości i szczęściu. Jej potrzeby wolności nie zdoła zatrzymać nieuleczalna choroba. Kiedy Milla spotyka młodego, czarującego Mosesa - notorycznego chuligana - życie jej i rodziny gwałtownie się zmienia. Burzliwy romans rozbudza w dziewczynie nieznane jej dotąd pragnienie życia, a ukochany otwiera przed nią zupełnie inny świat. Od tej chwili bohaterka pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.  

Ten film otwierał w sierpniu Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. Dyrektor artystyczna Grażyna Torbicka tak zachęca do obejrzenia debiutu australijskiej reżyserki Shannon Murphy: „To opowieść o zwyczajności, ale w najlepszej odsłonie. Mimo trudnej sytuacji bohaterowie prawdziwie doceniają każdą chwilą w życiu, a my, ludzie niedotknięci chorobą, często tego nie potrafimy. I to jest moim zdaniem największa siła „Babyteeth"! Ten film niesie bardzo uniwersalne przesłanie. Mówi nam wszystkim, żeby nie marnować żadnej chwili w życiu, bo nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień”.  

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=nmF3kwjdu4E

Recenzja: https://filmozercy.com/wpis/babyteeth-zeby-mleczne-recenzja-filmu

Zapisy na adres e-mailowy: glowackamonika@o2.pl lub pod numerem telefonu: 606 760 242