pomoc
Miejskie Centrum Kultury w Lipnie

Majówkowy seans filmowy w plenerze - czeska komedia muzyczna "Muzykanci"


15 kwietnia 2019 r. 10:28
Majówkowy seans filmowy w plenerze - czeska komedia muzyczna

Pierwszego maja zapraszamy do Parku Miejskiego o godz. 20 na plenerowy pokaz filmu „Muzykanci”. Propozycja lekka i przyjemna, w sam raz na majówkowy wieczór.

Opis dystrybutora filmu:

Robin i jego przyjaciele marzą o wielkiej muzycznej karierze. Niestety nie zanosi się, aby to pragnienie miało się spełnić. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy wyblakły gwiazdor popu próbuje ich wykorzystać do swojego powrotu na scenę. Młodzi nie mają jednak zamiaru łatwo mu się poddać. Muszą jednak zdecydować czy chcą pozostać wiernymi sobie, czy w walce o swoją przyszłość pójść na skróty. Wzorem staje się dla nich Izzi, legenda rocka. Próba sił rozgrywa się w pięknych okolicznościach beskidzkiej przyrody i towarzystwie ślicznych dziewczyn. Nad wszystkim zaś panuje wszechmocny Stefan (kimkolwiek jest).

Film, który powstał z miłości.

                Muzykanci to film, który powstał z miłości do kina, muzyki, radości, dobrej zabawy i małej ojczyzny, czyli Zaolzia, Śląska Cieszyńskiego, Beskidów, Ostrawy, Trzyńca, Czeskiego Cieszyna i Cieszyna. Autor scenariusza, Petr Šiška (muzyk, autor tekstów, dziennikarz, producent muzyczny i filmowy) opowiedział o wydarzeniach, których był świadkiem, o ludziach, których spotkał i którzy go otaczają i o radości życia, o tym, że zawsze warto pozostać wiernym sobie i walczyć o swoje marzenia. Petr, znający doskonale realia branży muzycznej, stworzył opowieść, która niesie nadzieję wszystkim, których próbowano wykorzystać i oszukać. Barwne postacie, wartka akcja, pełni marzeń młodzi ludzie, piękne kobiety i Jaromír Nohavica, grający samego siebie. Świetne kino dla każdego. Doskonały klimat filmu dopełnia rewelacyjna ścieżka muzyczna. Tak jak film, różnorodna i pełna pasji.

Podstawowe informacje:

 

"MUZYKANCI"

  • czeska komedia muzyczna
  • czas trwania: 105 min.
  • reżyseria: Dušan Rapoš
  • scenariusz: Petr Šiška
  • zdjęcia: David Ployhar
  • występują m.in.: Patrik Děrgel, Michalina Olszańska, Pavel Kříž, Martin Dejdar, Maroš Kramár, Sara Sandeva, Petr Šiška, Halina Mlynkova, Norbert Lichý, Lešek Wronka, Jaromír Nohavica